Péče o prádlo

Dolly.cz - velké a větší podprsenky, kalhotky, spodní prádlo, plavky

Péče o prádlo

 

Jak správně pečovat o vaše prádlo?

Před praním si vždy pečlivě nastudujte pokyny uvedené výrobcem. U většiny podprsenek i kalhotek je doporučeno praní v ruce, jelikož je pro Vaše prádlo nejvíce šetrné. Pokud se přece jen rozhodnete prát Vaši podprsenku v pračce, zvolte šetrný program a teplotu maximálně 30°C.

 

Perte v pracím sáčku

Prací sáček Marie JoVždy používejte k tomuto účelu speciálně určený ochranný prací sáček! Předcházíte tím poničení podprsenky i pračky. V žádném případě není vhodné prát v pračce skořepinové a vyztužené podprsenky, jelikož u nich může docházet k deformaci košíčků.

 

Používejte tekuté prací prášky

Pro praní spodního prádla se nejvíce hodí tekuté prací prášky, speciálně určené na jemné a choulostivé prádlo. Při praní spodního prádla se vyvarujte používání aviváže! Aviváž nepříznivě působí na pružnost a celkovou životnost Vašeho prádla, citlivějším jedincům může aviváž na spodním prádle způsobovat i kožní vyrážky.

 

Alternativa - dětský šampón

Také můžete používat místo prášku na praní i šetrnější dětské šampóny se sníženou pěnivostí. Nejméně totiž narušují elasticitu vláken použitých při výrobě kvalitního prádla a nedochází pak tak snadno k deformaci tvaru a stavu podprsenky.

 

Neperte dohromady různé odstíny prádla

Nikdy neperte dohromady různé barevné odstíny prádla a dbejte na to, aby se nedotýkaly ani během sušení, jelikož i tehdy se mohou obarvit.

 

Řiďte se pokyny výrobce

Důrazně Vám doporučujeme dodržování výrobcem uvedených pokynů, které najdete na cedulkách jednotlivých kusů prádla. Škody vzniklé nesprávným zacházením či porušením těchto pokynů Vám nebudou nijak kompenzovány a při případné reklamaci na ně nebude brán zřetel.

 

Symboly péče o prádlo:

Symboly péče o prádlo