Marie Jo, PrimaDonna

Dolly.cz - velké a větší podprsenky, kalhotky, spodní prádlo, plavky

Marie Jo, PrimaDonna

Van de Velde

Roku 1919 v belgickém Schellebelle založili Achiel a Margaretha Van de Velde dílnu na výrobu korzetů. Ze začátku měli jen hrstku zaměstnanců, kteří korzety vyráběli pouze na zakázku specializovaných obchodů v okolí. Brzy se však stali známí po celé Belgii. Ve 40. letech minulého století pak firma pod vedením druhé generace Van de Velde pronikla i na trhy okolních států, kde si rázem vybudovala velmi dobrou reputaci. Roku 1949 firma Van de Velde rozšířila produkci a začala vyrábět podprsenky a spodní kalhotky. V roce 1971 se do vedení firmy dostala třetí generace rodiny a v zápětí se z Van de Velde stala celosvětově známá značka s velmi vysokou produkcí. O deset let později byla značka přejmenována na Marie Jo. Roku 1990 firma Van de Velde koupila německou značku PrimaDonna, specializující se na prádlo větších velikostí.

 

Zdroj: www.vandevelde-nv.be

 

Marie Jo

Marie Jo vznikla roku 1981 v Belgii v rámci rodinné firmy Van de Velde.  Velmi brzo si ji oblíbilo mnoho žen jak v Belgii, tak i po celé Evropě a v zámoří. Značka Marie Jo má na svém kontě několik prvenství ve vývoji technologií výroby spodního prádla. Jedním z nich je například převratné použití elastického hedvábí (v roce 1985) nebo do té doby nevídané molitanové vyztužení košíčků (rok 1992). Prádlo Marie Jo se již od počátku vyznačovalo použitím kvalitních materiálů a vkusným snoubením barev a vzorů. Roku 1996 se však návrhářům povedl naprosto mistrovský kousek- model Avero- jednoznačný bestseller i v současné době. Dnes mají výrobky Marie Jo pověst velmi kvalitního a luxusního spodního prádla, které udává módní trendy. Výrobci samozřejmě neupustili ani od původních korzetů.

 

 

Zdroj: www.mariejo.com

 

PrimaDonna

Historie této firmy sahá až do devatenáctého století, přesněji do roku 1865, kdy Salomon Lindauer založil v německém Cannstattu firmu H. Guttman & Co. V roce 1890 byla firma přejmenována na PrimaDonna a stala se předním výrobcem dámských korzetů a o deset let později začala vyrábět i podprsenky a kalhotky. PrimaDonna se během několika let vyšvihla mezi evropskou špičku mezi výrobci spodního prádla. Střihy a modely se měnily spolu s dobou, vždy se velmi flexibilně přizpůsobovaly současným trendům. Zlom přišel v roce 1970, kdy se PrimaDonna  (v reakci proti vyzábléTwiggy) začala prezentovat jako prádlo pro přirozeně tvarovanou postavu. Dalším velmi důležitým momentem byl rok 1990, kdy značku koupila belgická firma Van de Velde. Tento krok byl pro PrimaDonnu bezesporu velkým přínosem, prádlo získalo módnější ráz, začaly se používat kvalitnější materiály a lépe padnoucí střihy. Dnes je PrimaDonna velmi prestižní značkou, která nabízí prádlo vysoké kvality až do velikosti košíčků H s moderním a trendy designem.

 

Zdroj: www.primadonna.eu