Jak změřit správnou velikost podprsenky?

Dolly.cz - velké a větší podprsenky, kalhotky, spodní prádlo, plavky

Jak změřit správnou velikost podprsenky?

 

Zde vám poradíme, jak změřit svou správnou velikost podprsenky

 

1. Proč ženy nosí špatnou velikost podprsenky?

Správná velikost podprsenky je podmínkou, pro váš správný výběr podprsenky. Nemělo by se stát, že kvůli vzhledu podprsenky oželíte vhodnou velikost.

 
Z našeho obchodu odchází 9 z 10 žen s jinou velikostí než se kterou přišly.
 
Důvodů je několik:
  • Lidské tělo se během života mění a proto žádný člověk nemá celý život stejné míry. Věděli jste, že žena nosí během života průměrně 6 různých velikostí podprsenky?
  •  Ženy neví, jakou velikost zvolit a odhadují jí ze své minulé podprsenky. Pokud k nám ženy přijdou ve špatné velikosti podprsenky, tak je to občas vidět na první pohled a prodavačka Vám ráda pomůže najít správnou velikost.
 

2. Jak správně změřit svou velikost podprsenky?

 

1. Změřte obvod pod prsy.

Při měření byste měla být vydechnutá a metr by měl obepínat hruď těsně pod prsy ve vodorovné poloze. Obvod, který naměříte, byste měla zaokrouhlit dolu. Obvod podprsenky znamená obvod pod prsy, číslovaný obvykle od 60 do 120 po 5 centimetrech. Pokud máte plnoštíhlou postavu, tak se snažte při měření metr co nejvíce stáhnout, tak jako byste měla na sobě velmi těsnou podprsenku přes obvod.

 

2. Změřte obvod přes prsa.  

 
Dalším krokem je změření míry přes prsa. Opět by měl být metr ve vodorovné poloze (využijte zrcadlo) a měl by jít přes bradavky. Ty by měly být přesně v půlce mezi rameny a lokty. Můžete se měřit v podprsence, která Vám sedne nejlépe. Tato podprsenka by neměla být vyztužená, zmenšující ani sportovní. Pokud vám však podprsenka výrazně nesedne nebo Vás škrtí, doporučujeme požádat někoho, aby vás změřil.
 

Nechte se změřit

Pokud se necháte změřit pak si rukama podržte prsa v tom místě, ve kterém si myslíte, že by měly být. Míru byste pak měla zaokrouhlit dolů k nejbližšímu číslu ve velikostní tabulce.
 

Měřte podle většího prsa

Stejně jako žádný člověk nemá dokonale souměrnou levou a pravou půlku těla, tak ani velikost levého a pravého prsu není nikdy stejná. Podprsenka by měla sednout správně na větší prso. Pokud máte prso značně větší, využijte při měření kus látky na vycpání, tak aby obě prsa byla stejně velká.
 

Nejste si stále jistá svou velikostí?

Abyste si byla při zkoušení jistá, že podprsenka sedí tak jak má, podívejte se, jak má správně sedící podprsenka vypadat a jak si ji správně obléct. Pokud si přesto nejste svou velikostí jistá nebo se chcete na cokoliv zeptat, obraťte se na nás.

 

3. Výpočet

Rozdíl mezi mírou přes prsa a mírou pod prsy poukazuje na velikost Vašeho košíčku viz velikostní tabulka evropských značek a britských značek.
 

4. Nákup

Připravte se na to, že ne všechny značky podprsenek velikostní tabulky dodržují. Značky zastoupené v našem e-shopu a na naší prodejně odpovídají velikostním tabulkám. Rozdílná pružnost materiálů a střihů však může způsobit, že se správná velikost od té tabulkové liší nebývá to však o více než 1 velikost.

 

Kam dál?

Jak poznáte správnou podprsenku?