Jak poznáte správnou podprsenku?

Dolly.cz - velké a větší podprsenky, kalhotky, spodní prádlo, plavky

Jak poznáte správnou podprsenku?

 

Zde vám poradíme, jak poznáte správnou velikost podprsenky a 10 nejčastějších chyb při jejím výběru.

 

Úvod - Správná podprsenka

Správná podprsenka znamená nejen správnou velikost, což je sice hlavní, ale i správný model a střih.

Poradíme vám jak zjistit, zda máte správnou či špatnou podprsenku. Nejde vždy jen o velikost, častým problémem je model a střih. Každý výrobce nabízí pestrou škálu stylů a modelů podprsenek, proto je dobré umět posoudit, která podprsenka je vhodná a která nikoliv. V některých případech je špatná velikost ihned vidět, ale některý z následujících problémů Vám může způsobit nepříjemný pocit z nošení až po několika hodinách. Proto nepodceňujte výběr podprsenky.

 

10 nejčastějších chyb při výběru podprsenky:

 

1. Podprsenka vzadu vyjíždí ke krku

Špatně-zádíčka vyjíždí nahoruSprávně- zádíčka nevyjíždí nahoru

Nejčastější problém (špatné velikosti) je putování zapínání podprsenky po zádech nejčastěji směrem nahoru. Tedy zadní část podprsenky není rovnoběžně se zemí. To značí velký obvod podprsenky.

Pokud vám sedí velikost košíčku a je třeba pouze zmenšit obvod, měla byste tedy odečíst (minimálně) 5 cm z obvodu a zvýšit velikost košíčku o jednu velikost. Například: 75E-->70F, tím zůstane velikost košíčku (poloměr kostice) stejná a obvod bude pevnější.

V případě, že vám zapínání vyjíždí výrazněji nahoru (více než na obrázku vpravo), pak je možné, že budete potřebovat snížit velikost obvodu o 10 či více centimetrů. V tomto případě byste měla zvýšit velikost košíčku o dvě čísla (písmena) 75E-->65G.

 

Přetekající prso

2. Košíček podprsenky nepřiléhá na prso

Košíček by měl přesně přiléhat na prso. Kostice by měla lemovat celé prso taky, aby netlačila. Prso by z košíčku nemělo přetékat ,vrchní část košíčku by neměla odstávat. To platí především u vyztužených podprsenek. Pokud košíček odstává, zkuste menší velikost. Žádná prsa nejsou stejná správně držící podprsenku vždy vybírejte na větší prso.

 

Střed podprsenky odstává3. Podprsenka nepřiléhá na hrudní kost mezi prsy

Přední střední část spojující oba košíčky by měla dokonale přiléhat na hrudní kost. Pokud odstává, vyzkoušejte větší velikost košíčku. Výjimkou jsou zmenšující podprsenky, u těch je tendence odstávat a je to v pořádku.

 

4. Zapínání podprsenky a obvod podprsenky

Obvod pod prsy by měl být rovnoběžný se zemí a vzadu může být i o kousek níže. Čím lépe vám sedí obvod podprsenky, tím lepší mají vaše prsa oporu. Při zkoušení prádla si podprsenku zapínejte vždy na nejvolnější háček. Každá podprsenka se časem lehce vytáhne, díky tomu budete mít možnost si obvod přizpůsobovat dle vašeho aktuálního pohodlí.(Když se podprsenka vytáhne a ani na nejpevnější háček vám netvoří správnou oporu, pak je velikost špatná a bude si muset pořídit podprsenku se správnou velikostí.) Pokud podprsenka netvoří správnou oporu pro Vaše prsa ani na její nejmenší obvod jedná se o špatnou velikost podprsenky, či nesedící střih.

 

5. Zařezávání ramínek u podprsenky

Pokud se vám ramínka zařezávají, povolte je tak, aby jste se cítila pohodlně. Pokud se Vám však zařezávají ramínka a zárověn se Vám zadní část podprsenky posouvá zapínání  nahoru, máte špatnou velikost podprsenky. Ramínka zkuste prodloužit nebo vyzkoušejte jiný styl podprsenky, kde ramínka budou mít od sebe jinou vzdálenost.

 

6. Tvar košíčku podprsenky

Materiál košíčku i celé podprsenky by se neměl krabatit, prsa by měla v podprsence dobře sedět a nikde se nemačkat

 

Špatná velikost podprsenky-kostice končí na prsu, má končit za prsem7. Nesedící kostice

Kostice by měla obepnout celé prso, pokud se někde zařezává, zkuste větší velikost košíčku nebo jiný styl - s nižším středem nebo s kosticí, která končí níže v časti u podpaží.

 

8. Podprsenka omezuje v pohybu

Podprsenka by měla prsa přizvednout nikoliv tlačit prsa k sobě nebo od sebe.  Měla byste mít možnost volně pohybovat pažemi! Pokud Vám podprsenka správně sedí, dochází i k optickému zúžení a celkovému zeštíhlení, po kterém touží jistě každá žena.

Když sedíte, Váš hrudní koš se zvětšuje, proto si zkuste v podprsence sednout, abyste věděla, že Vás obvod příliš nesvírá.

 

9. Nedostatečná opora prsou

Podprsenka musí dostatečně zvedat prsa tak, aby vrchol prsu byl uprostřed mezi ramenem a loktem.

Špatně-Správně

 

 

 

 

 

 

Špatně-Správně

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Špatný tvar prsa pod oblečením

Vyzkoušejte si tílko nebo tričko přes Vaši podprsenku. Jedině tak poznáte, zda vám pod oblečením nedělá boule a jak podprsenka vypadá při běžném nošení.

 

Kam dál?

Jak se změřit?

Fotogalerie správných velikostí podprsenek

Pokud si nevíte rady, napište nám nebo zavolejte, rádi vám poradíme.

Teď už jen stačí vybrat tu správnou podprsenku z naší nabídky.